18_20240316_125904.jpg

Štvrťfinálový boj začína ! Rozhovor s trénerom Lukášom Miklušom

Našim mužom sa po šesťročnom čakaní podarilo prebojovať do play-off. Tento úspech sa zrodil pod vedením trénera Lukáša Mikluša, pre ktorého to je zároveň prvé play-off v extralige, a preto sme si ho dovolili vyspovedať.

Našim prvým súperom je Žilina. Čo hovoríš na ich výber, ktorý nebol jednoznačný a na čo si dať pozor pri takom súperovi ?

Z výberu nášho play-off súpera som nadšený. Tajne som dúfal, že sa Žilina rozhodne pre nás. Je to najflorbalovejšie mužstvo v lige, minimálne ich prvá päťka a za každých okolností sa snažia hrať florbal. Favorit je absolútne jasný, a to nám vyhovuje ešte viac. Nikto nám nedáva ani najmenšiu šancu a chlapci toto milujú. Hru bez tlaku, keď môžu zo seba vydať maximum a len prekvapiť. Mojou úlohou je postaviť sa do role kazateľa, vytiahnuť Bibliu a poukázať na príbeh Dávida a Goliáša. Viac potrebovať nebudú. A keby niečo, v talóne mám ešte Jána Krstiteľa, ktorý sa živil lesným medom a KOBYLKAMI.

Žilina proti nám dokázala v základnej časti dvakrát zvíťaziť, no v druhom vzájomnom zápase len tesným výsledkom. Myslíš si , že nám teda Žilina nakoniec nejako sadla a dokážeme prekvapiť ?

Čo sa týka prvého zápasu, ten nám absolútne nevyšiel. Sú aj také dni, keď Vám nevychádza vôbec nič. Druhý zápas bol ale úplne o niečom inom. Absolútna sústredenosť a dodržiavanie taktických pokynov nad doviedli k čiastkovému víťazstvu po dvoch tretinách v pomere 4:3. V tretej tretine nás však opustila šťastena a namiesto odskočenia na 5:3, ktoré viselo na vlásku, nám z nájazdu vyrovnali a následne ešte dolepili ďalšie dva kúsky. Ale už sme ich mali, a to je pre mňa dôležitejšie. Pevné verím, že s výkonmi chlapcov na hranici ich možností a kúskom šťastia môžeme túto sériu vyhrať a postúpiť ďalej. Bude to chcieť veľa odriekania, krv, pot a slzy, ale... Kto sa bojí, nech nejde do lesa.

Medzi posledným zápasom a začiatok play-off prešli už dva týždne. Ako ste sa počas nich pripravovali ?

V posledných dvoch týždňoch bolo absolútnou prioritou doliečiť zranených hráčov a udržať pri pevnom zdraví tých zdravých. Makali sme na zdokonaľovaní hry vo formáciách, ako aj na špeciálnych situáciách. Snáď to uvidíte aj na ihrisku.

Čo by si poprial všetkým našim fanúšikom a čitateľom pred začiatkom play-off ?

Veľmi by som si prial, aby po skončení tejto série mohli diváci bez ohľadu na postupujúceho povedať, že to bola pastva pre oči, že sa bolo v každom zápase na čo pozerať a že Prešov nemalou mierou prispel k atraktivite tejto série. Verím, že im prinesieme na tvár úsmev, radosť a šťastie. Držte nám palce.

Pánovi trénerovi ďakujeme za rozhovor a mužom držíme palce v ich štvrťfinálovom boji.