21_20240510_164227.jpg

Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov odštartujú už tento piatok. Rozhovor s trénerom Jakubom Pandošom

Je to druhý rok po sebe, čo si doviedol mladších žiakov na MSR. Ako vnímaš tento úspech a aké sú tvoje pocity ?

Tak som veľmi spokojný. Bol to nás cieľ a myslím si, že ak chceme patriť k popredným klubom v práci s mládežou na Slovensku je to naša povinnosť sa pravidelne dostať na Majstrovstvá Slovenska.

V tejto sezóne ste skončili na peknom treťom mieste po základnej časti, čo je posun o dve priečky oproti minuloročnej sezóne. Kde vidíš zlepšenia u svojich zverencov a na čom treba ešte zabrať ?

Posunuli sme sa vo všetkých aspektoch či už po tej hernej alebo mentálnej stránke. Je tu naozaj viditeľný progres oproti minulej sezóne. Naši hráči dostávali v tréningovom procese na Slovensku “nadštandard” v počte trénerov. Keďže tento úspech je spoločná koncepčná práca trénerskej trojice Pandoš, Aštary, Mikluš. Tím doplnili skvelé ročníky narodenia 2012 (minuloročný starší pripravkari), ktorým sa ľahšie a jednoduchšie začleňovalo v prítomnosti ich bývalého trénera Mikluša. Osobne to vnímam ako veľké plus, keďže častokrát sa stretávame s problémami v aklimatizácii hráčov prichádzajúcich z vysie spomínanej kategórii.

Majstrovstvá začínajú už tento piatok. Aká je a aká bola vaša doterajšia príprava ?

Čo sa týka našej pripravenosti na Majstrovstvá Slovenska si myslím, že sme pripravení bojovať o popredné priečky. Samozrejme viem, že tento pomyselný vrchol sezóny nám vystaví vysvedčenie na akej úrovni sa práve nachádzame a kam patríme. Tréningový proces prebiehal štandardne trikrát do týždňa plus vybraní hráči mohli navštíviť tréning starších žiakov. Od momentu postupu do Trenčína sme pridali sobotňajšie tréningy, kde sme pracovali s hráčmi, ktorí boli nominovaní na záverečný turnaj. Zastavil by som sa ešte pri nominácii, ktorá nebola jednoduchá. Počas sezóny za náš klub nastúpilo na turnajoch mladších žiakov spolu 29 hráčov a vybrať 20tich najpripravenejších mi robilo veľký problém. Po spoločnej komunikácii trénerov sme došli k najlepšej dvadsiatke hráčov.

V skupine máte proti sebe kvalitné tímy ako 1. FBC Trenčín alebo FBK Nižná, ktoré v svojich regiónoch dominovali. Pripravuješ svojich chlapcov na tieto zápasy nejako špeciálne alebo to berieš rovnako, ako každý jeden zápas ?

Uvedomujeme si a rešpektujeme silu súpera, no nikto z nás dnes nevie aká bola úroveň regionálnej súťaže, ktorú hrajú oni a ktorú hráme my. To pomyselné vysvedčenie nedostanú len kluby, ale aj regióny. To, že niekto vyhrá svoj región neznamená, že je favorit na titul. Čo sa týka prípravy je stále rovnaká, nezáleží na súperovi. Naši hráči dobre vedia, čo chceme hrať, čo môžu a naopak, čo od nich nechceme. Jedno je ale iste, a to že sa nechceme prezentovať štýlom “hurá systém” hrania na náhodu.

Čo by si chcel na záver odkázať našim fanúšikom a sledovateľnom ?

Tak pre pamätníkov a fanúšikov nášho klubu by som pripomenul moje slova z pred dvoch rokov, a to že “výchova mládeže nie je šprint, ale maratón”. Pomalými krokmi a systematickou prácou sa posúvame vpred na všetkých frontoch. Ďakujeme za každú podporu od Vás, lebo spolu sme jedna veľká prešovská florbalová rodina.

Pánovi trénerovi ďakujeme za rozhovor a mladším žiakom držíme palce na ich ceste na Majstrovstvách Slovenska.