22_20240528_084708.jpg

Dorastenci tretí na Turnaji mládeže. Hodnotenie priniesol tréner Peter Čaja

Od piatku do nedele sme v spolupráci so Slovenský zväz florbalu (SZFB) zorganizovali Turnaj mládeže dorastencov. Naši borci na ňom obsadili krásne tretie miesto. Druhým najproduktívnejším hráčom bol kapitán bronzového tímu Richard Staš, ktorý v šiestich zápasoch zaznamenal trinásť bodov za desať gólov a tri asistencie.

Bol to výborný turnaj, plný emócií a zvratov. Šesť náročných zápasov behom troch dní ukázalo, ako si chalani museli siahnuť na dno svojich fyzických a mentálnych síl. Ako tréner som vedel, že nás nečakajú ľahké zápasy, ale šli sme na to postupne, od zápasu k zápasu. Hneď prvý zápas bol pre mňa šok, keď nastúpila Dubnica a mal som pocit, že ideme hrať proti mužom a nie dorastencom. Zápas sme zvládli, ukázali sme bojovnosť a tímový duch sa ukázal naplno.

Do ďalšieho zápasu proti Snipers sme si taktiež verili, ale zasekli sme sa v koncovke a smolne prehrali futbalovým skóre. Prehra nás mrzela a po prvom dni sme mali iba bod v tabuľke. Na druhý deň nás čakal postupový zápas proti Sabinovu, v ktorom sme prehrávali 0:2. Vedeli sme, že musíme niečo zmeniť a zapnúť naplno. Chalani sa zomkli, nakopli k obratu a zvíťazili. Tento zápas bol pre mňa zlomový, tu som mal pocit, že dokážeme aj nemožné.

Pozitívnu energiu, ktorú sme nazbierali v rozodujúcom zápase o postup, sme preniesli do štvrťfinále v zápase s Lidom. Kopec fanúšikov vytvorilo perfektnú atmosféru, mal som opäť pocit, že som na extraligovom zápase. Chalani predviedli výborný kombinačný florbal, bolo sa na čo pozerať. Bol som hrdý na chlapcov, že ukázali to, čo sme trénovali behom dvoch rokov a postúpili sme do semifinále.

Tam sme narazili opäť na Dubnicu. Súper mal v nohách o zápas menej a my sme úplne vyhoreli mentálne aj fyzicky. Po tejto prehre bolo náročné rýchlo zresetovať hlavy, zabudnúť na neúspech a pripraviť sa znova bojovať. Túžili sme si z turnaja odniesť medailu. Chalanom sa v poslednom zápase podarilo pozbierať posledné sily a nakoniec zvíťaziť nad Trnavou. Všetka tá drina, tréningy, čas, prípravy a “šľapanie kapusty” prinieslo ovocie, malo svoj zmysel. Chalani si z turnaja odniesli množstvo skúseností a zážitkov, na ktoré určite nezabudnú.

Ďakujem Jankovi a všetkým za podporu, chalanom za bojovnosť a silu nevzdať sa a klubu za skvelé zorganizovanie celého turnaja. Bronz máme doma.

Kompletné výsledky nájdete na webe SZFB: Turnaj mládeže - výsledky