V domácom zápase muži nepretrhli víťaznú šnúru Bratislavčanov

ŠK Lido Prírodovedec Bratislava pricestovalo na východ s jasným cieľom, získať tri body. Papierový favorit sa v tomto prípade potvrdil. Lido si z Prešova odnieslo po výhre 8:5 všetky tri body a svoju víťaznú šnúru natiahlo už na sedem zápasov.

Prvá konfrontácia týchto dvoch tímov prišla už v prvom kole. Po vyrovnaných dvoch tretinách Lido viedlo 5:3, ale svojho súpera zlomila v poslednej tretine deviatimi gólmi. Zápas tak vyhrali vysoko 14:3. V metropole Šariša sme boli od úvodu svedkami vyrovnaného stretnutia. Neskôr začali iniciatívu preberať hostia. Prešovčania si nedokázali vytvoriť súvislý tlak a hrozili len z protiútokov. Diváci aj napriek tomu videli zápas s množstvom šancí na jednej či druhej strane a nechýbali ani pekne gólové kombinácie. Úvodný gól strelili hostia, keď po peknej kombinácii do prázdnej bránky presadil Ondrej Pagáč. Bratislavčania hýrili aktivitou a niekoľko ich striel skončilo na konštrukcii bránky. Postupne sa osmelili aj domáci, ktorí poskytli niekoľko protiútokov, ale strely z ich florbaliek skončili na tyčkách. Na konci trinástej minúty zvyšoval na 2:0 v prospech hostí Richard Lelák. O niekoľko minút domáci výborne zakombinovali a peknú akciu dorazil do prázdnej bránky najproduktívnejší hráč domácich Marek Kassay. Hostia sa do konca prvého dejstva stihli vrátiť do dvojgólového vedenia, zásluhou Petra Nehilu.

Florbalisti FBC DAG Prešov vstúpili do prostrednej časti aktívne, aj napriek tomu, že hrali v oslabení. Súperovi sa napokon podarilo presilovku využiť, keď sa dve sekundy pred jej ukončením presadil Lukáš Nôta. Šarišania zo svojej aktívnej hry nepoľavili. Rýchlymi kombináciami na súperovej polovici sa snažili streliť kontaktný gól, ale brankár Mészáros bol proti. Avšak, na individuálnu akciu Šimona Leška nemal gólman hostí nárok, ten sa presadil aj s prispením pravej tyčky. Druhé vylúčenie na strane domácich potrestal opäť, Lukáš Nôta a hostia sa tak držali už v trojgólovom vedení. Domácim sa podarilo do minúty odpovedať, keď sa po nacvičenej štandartke presadil Šimon Leško. Na rozdiel jedného gólu znižoval krásnou strelou švihom z polovice ihriska Erik Danč, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Veľkú aktivitu domácich zlomil hosťujúci Jakub Skyslák. O niekoľko minút si za sekanie sadol na trestnú lavicu autor prvého gólu hostí Ondrej Pagáč. Prvú presilovku domácich pretavil na gól skúsený obranca Martin Sikorjak. Prešovčania tak opäť prehrávali len o jeden gól, ale nie nadlho. Po strele z polovice ihriska skóroval Richard Lelák.

Prešovčania vstúpili aktívne aj do tretej tretiny výsledkom čoho bolo nastrelenie konštrukcie brány hostí. Najväčšiu šancu domácich v tretej tretine spálil Joščák, ktorý po peknej kombinácii na jeden dotyk netrafil poloprázdnu bránku. Nepríjemný okamih pre domácich bolo zranenie Martina Sikorjaka, ktorý po strete v rohu ihriska zápas nedohral. Štyri minúty pred koncom ukončil akékoľvek nádeje domácich Lukáš Nôta, ktorý zároveň pečatil svoj piaty hattrick v tejto sezóne.

Najlepším hráčom domáceho celku bol s deväťdesiat deviatkou Richard Staš. Na strane hostí bol najlepším hráčom Lukáš Nôta, ktorý v zápase strelil tri góly a pripísal si dve asistencie.