Na víťaza základnej časti sme v dvojzápase nenašli recept

Naši muži odštartovali štvrťfinále play-off dvojzápasom na palubovke súpera zo Žiliny. V prvých dvoch stretnutiach boli Žilinčania nad naše sily. Úvodný zápas sme prehrali 1:5. V druhom zápase sme boli strelecký efektívnejší, ale na výhru to nestačilo a prehrali sme 6:13. Žilina tak vedie v sérii 2:0 na zápasy.

Sobotňajší duel začal lepšie náš súper. Ten položil základy k víťazstvu už v prvej tretine, kedy sa mu zásluhou bratov Jančovcov a Richarda Cvacha podarilo trikrát skórovať. V prostrednej druhej časti sme pôsobili sebavedomo a odhodlane, aby sme s výsledkom niečo urobili. Najbližšie k tomu mal Ján Komínek, ktorý žiaľ nepremenil nariadené trestné strieľanie. Do poslednej dvadsať minútovky sme nevkročili najlepšie. Po dvoch minútach išli Žilinčania už do štvorgólového vedenia, keď sa presadil Adam Sabol. Na 5:0 z pohľadu hostí zvyšoval jedenásť minút pred koncom Denis Melega. Náš jediný gól v zápase strelil desať minút pred koncom náš najlepší strelec základnej časti Šimon Leško.

Jeden z našich najstarších a najskúsenejších hráčov Marek Krivda zhodnotil prvý zápas takto: Dlho očakávané play-off po 6 rokoch sme štartovali s veľkým nadšením. Celý zápas sme sa trápili v koncovke. Obrana šľapala naplno, po 40 minútach bolo skóre 0:3. Erik pochytal množstvo ťažkých vecí a stále nám dával šancu na víťazstvo, avšak naša ofenzíva v sobotu nebola dosť ostrá a bez gólov ešte nikto zápas nevyhral.

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - FBC DAG Prešov 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)

Góly: 7. Jančo Michal, 10. Jančo Samuel, 13. Cvacho Richard, 43. Sabol Adam, 49. Melega Denis - 26. Komínek Jan, 51. Leško Šimon

Návšteva: 250 divákov

Druhý zápas sa pre našich florbalistov od úvodu nevyvíjal najlepšie. Prvý gól sme inkasovali už po minúte a pol, keď sa presadil Adam Sabol. Desať sekúnd po úvodnom góle sme si zahrali aj prvé oslabenie, ktoré Žilinčania potrestali zásluhou Samuela Janča a po dvoch minútach bol stav 2:0 pre domácich. Naše zbrane sme nezložili a po piatich minútach sa nám podarilo po peknej kombinácii skórovať, keď sa presadil Šimon Leško. O necelé tri minúty sa nám podarilo vyrovnať zásluhou Jana Komínka, ktorý aj s poriadnou dávkou šťastia prestrelil z veľkého uhla brankára hostí Patrika Stražoveca. Obrat na 2:3 sa nám podarilo dokonať ešte v prvej tretine, keď sa druhýkrát v zápase presadil Šimon Leško.

Druhé dejstvo bolo jednoznačne v réžii nášho súpera, ktorý nám nič nedaroval. Žilinčania odštartovali gólový uragán už po necelej minúte, keď sa presadil Michal Miške. Neskôr v rozmedzí desiatich minút musel náš brankár Erik Sninčák loviť loptičku zo siete až štyrikrát, keď sa postupne presadili Miške, Šuška, Melega a Imrišík.

Posledná tretina bola už podstatne vyrovnanejšia, ale súper zo Žiliny nezložil nohu z plynu. Opäť po rýchlych dvoch góloch z úvodu tretej tretiny nám súper odskočil už na šesť gólový rozdiel. Na 9:4 sa nám podarilo znížiť zásluhou Šimona Leška, ktorý v zápase skompletizoval hattrick. Domácim prinavrátil šesť gólový náskok Adam Sabol. Snahu ešte zdramatizovať tento duel vykresala dvojica Ján Kominek a Anton Matis, ktorí sa dokázali presadiť v rozmedzí pätnástich sekúnd. Avšak domáci nič také nepripustili a v závere zápasu sa ešte trikrát radovali z gólu.

Šimon Leško si v dvojzápase proti Žiline pripísal päť bodov za štyri góly a jednu asistenciu. Po víkende sme sklamaní. Odohrali sme náročné stretnutia, v ktorých sme dokázali kvalitnému súperovi sekundovať len asi 2 tretiny. Doma to bude iná pesnička. Chceme postúpiť a urobíme pre to všetko. Verím, že to bude skvelý zápas a potešíme našich fanúšikov a podporovateľov.

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - FBC DAG Prešov 13:6 (2:3, 5:0, 6:3)

Góly: 2. Sabol Adam, 3. Jančo Samuel, 21. Miške Michal, 24. Miške Michal, 26. Šuška Ján, 27. Melega Denis, 34. Imrišík Lukáš, 41. Miške Michal, 44. Imrišík Lukáš, 46. Sabol Adam, 58. Jančo Michal, 59. Jančo Samuel, 59. Imrišík Lukáš - 8. Leško Šimon, 11. Komínek Jan, 18. Leško Šimon, 45. Leško Šimon, 51. Komínek Jan, 51. Matis Anton

Návšteva: 220 divákov