Jan Komínek úradoval v Košiciach. Po výhre sme zvýšili naše šance na play-off

Naši florbalisti si v devätnástom kole extraligy mužov zmerali sily s tabuľkovým susedom ATU Košice. V azda najdôležitejšom zápase sezóny sme zachovali chladnú hlavu a súpera sme dokázali zdolať o tri góly, 4:7. Potvrdili sme tak výbornú formu. Výhrou proti ATU sme zaknihovali piate víťazstvo v posledných šiestich zápasoch.

Od úvodu zápasu sme pôsobili odhodlane a nebojácne. Našu veľkú bojovnosť pretavili na góly v šiestej minúte Matúš Štupák a v polovici ôsmej minúty Samo Hurajt. Košičanom sa kontaktný gól podarilo streliť päť minút pred koncom zásluhou Mareka Pazsiczkého.

Prostrednú tretinu sme odštartovali fantasticky, keď sa už po dvadsiatich sekundách presadil náš najproduktívnejší hráč Marek Kassay. V obrane sme pôsobili sebavedomo a šance hostí sa nám podarilo postupne zneškodňovať. V zápase sme dominovali, čo potvrdiť aj gól Daniela Minicha, ktorý zvyšoval na začiatku tridsiatej tretej minúty už na 4:1. Avšak o minútu neskôr druhýkrát v zápase kapituloval náš brankár Erik Sninčák zásluhou Jakuba Talaroviča, ktorý pred treťou tretinou vrátili Košičanom nádeje na výhru.

V poslednej tretej tretine sme si skomplikovali život, keď za sekanie dostal dvojminútový trest Matej Herstek. ATUčkarom sa podarilo presilovú hru využiť, keď sa druhýkrát v zápase presadil Jakub Talarovič. Výkonnostne sme nepoľavili a o tridsať sekúnd neskôr si za sekanie išiel na trestnú lavicu sadnúť aj domáci Daniel Olekšák. Presilovú hru sme aj my pretavili na gól zásluhou skúseného matadora Jána Komíneka, ktorý nám opäť prinavrátil dvojgólové vedenie. Rozbehnutý Komínek sa presadil po minúte a pol aj druhýkrát v zápase a boli sme tak bližšie k víťazstvu. Osem minút pred koncom iskierku nádeje pre ATU vykresal presným zásahom kapitán Filip Čonka-Skyba. Avšak všetky iskry nádeje uhasil Ján Komínek, ktorý premenil trestné strieľanie, a tak skompletizoval svoj hetrik.

Košičanom sme tak oplatili prehru z domáceho prostredia. V tabuľke sme ATU predbehli a momentálne sme s tridsiatimi bodmi na piatej priečke.

„Hrali sme veľmi dobre, tímovo a obetavo. Hádzali sme sa do striel a hoci to nebol ľahký zápas, máme cenné víťazstvo proti kvalitnému ATU. Dôležitý bol dobrý úvod a následne priebeh zápasu. Stále sme mali gólovo navrch a to bolo fajn,“ pochvaľoval si po víťazstve 7:4 Jan Komínek. Český útočník vzal v tretej tretine osud zápasu do svojich rúk a v rozpätí 47. až 55.minúty zaznamenal čistý hetrik. „Som za to veľmi rád. Je jedno, kto tie góly dá, ale teraz sme ich potrebovali. Bol to súboj tabuľkových susedov a takto pred koncom základnej časti ide o nesmierne cenné body.“

FaBK ATU Košice - FBC DAG Prešov 4:7 (1:2, 1:2, 2:3)

Góly: 16. Pazsiczký Marek, 35. Talarovič Jakub, 46. Talarovič Jakub, 52. Čonka-skyba Filip - 6. Štupák Matúš, 8. Hurajt Samuel, 21. Kassay Marek, 34. Minich Daniel, 47. Komínek Jan, 49. Komínek Jan, 55. Komínek Jan

Návšteva: 113 divákov