Muži ani na druhý pokus neuspeli proti Florku

V predohrávke 13. kola Extraligy mužov bolo na programe východniarske derby, kde sa proti sebe stretli Florko Košice a FBC DAG Prešov. Košičania v prebiehajúcej sezóne doma ešte ani raz neprehrali a nezmenilo sa to ani po zápase s Prešovom. Na svojej palubovke zdolali Šarišanov 7:5 a predĺžili tak svoju víťaznú šnúru.

Muži sa už v tejto sezóne stretli s Florkom v druhom kole, ktorému, avšak v domácom prostredí podľahli vysoko 12:0 a Košičanom, teda mali čo oplácať. Od úvodných minút sme sledovali vyrovnaný zápas. Oba tímy bojovali o každú jednu loptičku a nič si nedarovali. O úvodný gól sa postarali domáci, keď sa v závere prvej tretiny presadil Lukáš Blaško.

Naši muži vstúpili do druhej tretiny aktívnejšie a po desiatich minútach sa im zásluhou Kandárača a Kriša podarilo otočiť stretnutie. Zápas začínal naberať na obrátkach a Košičania za 17 sekúnd otočili stretnutie vo svoj prospech. Druhá tretina bola excelentná z oboch strán a necelá stovka divákov na tribúne v Multihale sa rozhodne nenudila. Skóre sa prelínalo zo strany na stranu. Nakoniec sa mužom podarila druhýkrát skvelá otočka, keď sa za necelé tri minúty dvakrát presadil Šimon Leško.

Tretiu tretinu gólovo otvorilo domáce Florko, keď na 4:4 vyrovnával Jakub Blaško. Na tento gól dokázali muži rýchlo odpovedať zásluhou Martina Letkovského a opäť prebrali vedenie zápasu. Jedine vylúčenie na strane hostí odštartovalo gólovú smršť. V priebehu päťdesiatich troch sekúnd sa presadila bratská dvojica Lukáš a Jakub Blaškovci. V samom závere ešte vyskúšali muži hru bez brankára, avšak bez úspechu. Do prázdnej bránky pečatil výhru Florka Alex Doša.

Naši muži trikrát v zápase viedli, ale ani to im nestačilo na body. Aj v druhom zápase medzi týmito súpermi rozhodla tretia tretina. Dvojgólový strelec hostí Šimon Leško zhodnotil stretnutie následovne: Myslím si, že by sme si nejaký bod zaslúžili. Bol to dobrý zápas a prehra veľmi mrzí. Asi sme zlyhali v hlavách. V druhej i tretej tretine to bolo otvorené a na konci sme to takticky nezvládli. Nerád sa vyhováram na skúsenosti, mali sme si to počas prestávky lepšie rozobrať. Vedeli sme, že Florko bude tlačiť, ale nepostrážili sme si to.“

FK Florko Košice - FBC DAG Prešov 7:5 (1:0, 2:4, 4:1)

Góly: 20. Blaško Lukáš, 32. Bačišin Michal, 32. Hrabčák Peter, 48. Blaško Jakub, 57. Blaško Lukáš, 58. Blaško Jakub, 59. Doša Alex - 24. Kandráč Štefan, 30. Kriš Jozef, 33. Leško Šimon, 36. Leško Šimon, 50. Letkovsky Martin