POSEZÓNNY ROZHOVOR S JUNIORSKÝM TRÉNEROM JAKUBOM PANDOŠOM

Ahoj Jakub! Už sme s tebou jeden rozhovor robili, takže ťa predstavovať určite nemusíme a rovno prejdeme na dôležité otázky ohľadom minulej sezóny, ktorá skončila pred necelými dvoma týždňami.

Na úvod by si nám mohol povedať ako hodnotíš celú minulú sezónu ?

Minulú sezónu nemôžem hodnotiť pozitívne, pretože sme nedodržali náš hlavný cieľ, ktorý bol zotrvať v lige. Ale, ak sa na to pozriem z globálneho hľadiska, tak chlapci spravili progres a celkové zlepšenie, čo si všimlo viacero trénerov a aj tréner juniorskej reprezentácie. Taktiež sa nám podarilo to, aby hráči z juniorky dostali šancu v mužskej extralige. Sezóna bola dlhá s menším narušením, kedy sa nehralo kvôli pandémii, ale celkovo to bolo pre hráčov niečo nové. Museli sme si zvyknúť, že už nie sme v regionálnej súťaži, ale v tej celoslovenskej a s tým je spojený počet zápasov, kvalita súperov a podobne.

Ako bude vyzerať príprava na ďalšiu sezónu ?

Príprava na budúcu sezónu, čo sa týka kondičnej stránky bude prebiehať spoločne s mužským kádrom. Začiatok letnej prípravy začne čoskoro. Myslím si, že po kondičnej stránke budú chlapci opäť dokazovať výborne výsledky. Čo sa týka hernej stránky k tej sa zatiaľ nebudem vyjadrovať, keďže realizačný tím bude čakať obmena a s ňou spojené zmeny v hernej stránke a aj príprave.

V minulom rozhovore si spomínal, že tvojim cieľom je dostať nejakých hráčov do mužskej extraligy. Podarilo sa ti to ? 

Môžem povedať, že sa to určite podarilo, keďže hráči - Terez M., Lackner, Plavčan, Blaško, Petruška a Klembara dostali možnosť v mužskej extralige. Niektorí sa stali stálou súčasťou kádra, niektorí dostali možnosť na pár zápasov. V spolupráci s trénerom mužov Róbertom Bučkom sme si jasne stanovili cieľ aj do nasledujúcej sezóny, zaradiť do kádra viacero juniorov. Ale nie je to len moja zásluha, je to hlavne zásluha chlapcov za ich predvedené výkony. Musia si však uvedomiť, že na sebe musia stále pracovať a zlepšovať svoje schopnosti, aby mohli ostať stálou súčasťou mužského A-tímu.

Ak sa pozrieš na začiatok sezóny a formu juniorov, vidíš teraz na konci zlepšenia ? či už individuálne alebo koletkívne ? Ak áno, aké sú to ?

Ako som vyššie uviedol, zlepšenie je určite a je aj viditeľné. Viacero hráčov sa zlepšilo individuálne či už po hernej alebo psychickej stránke. Niektorí hráči sa zmenili svojou povahou. Začali byť sebakritickí voči sebe, čo je určite dobré, keďže si uvedomujú svoje chyby a sú na seba prísní. Celkový kolektív prešiel malými zmenami, ale myslím si, že zdravé jadro zostalo a bojovalo bok po boku až dokonca.

Na záver, čo by si chcel a plánuješ zmeniť do tej budúcej ?

Budúcu sezónu nás čaká ako v kategórii tak aj klube florbalová revolúcia. Zmeníme štýl hry, prácu s chlapcami a ako som uviedol vyššie, taktiež nastanú zmeny v realizačnom tíme. Momentálne to však nebudem bližšie konkretizovať. Na záver len toľko, že už teraz sa teším na ďalšiu sezónu.

Jakubovi ďakujeme za rozhovor a spoločne sa s ním tešíme na pripravované zmeny a na ďalšiu sezónu!