NIEČO O NAŠOM KLUBE A O JEHO HISTÓRII

História FBC Mikuláš Prešov sa začala písať v roku 2009 spojením dvoch samostatných klubov - ženského Horse Power Prešov a mužského KŇR Prešov. Zakladateľmi boli Anton Zajac, Alexander Sninčák a Martin Sikorjak. Samozrejme za vznikom stálo aj veľa nadšencov, ktorí pomohli rôznym spôsobom.

Už v prvej sezóne vznikli dva celky, jeden mužský a jeden ženský. Ženský tím začínal v druhej najvyššej súťaži v sezóne 2009/2010 a hneď sa im ju podarilo vyhrať a postúpiť do najvyššej florbalovej extraligy. Mužský tím to mal trochu zdĺhavejšie a v sezóne 2009/2010 začínal súťaž v nižšej regionálnej florbalovej lige. Dokázal ju vyhrať, čo im následne zabezpečilo postup do prvej ligy. V sezóne 2010/2011 obsadili postupovú priečku a dostali sa taktiež do najvyššej florbalovej extraligy, kde ich môžeme vidieť dodnes.

Naše tímy sa počas dvanásť ročného pôsobenia vo florbalovom svete zúčastnili množstva turnajov či už domácich alebo v zahraničí. Z tých domácich sa náš klub v Prešove angažoval pri aktívnej štvorročnej organizácii florbalového podujatia - Prešovské florbalové hry(predtým - Koruna Cup), taktiež sa predstavil na turnajoch v Nitre, Košiciach, Topoľčanoch a veľa ďalších. Na zahraničných turnajoch sa predstavili naši muži v mestách ako Belehrad, Ľvov. Nesmieme zabudnúť na naše mládežnícke kategórie, ktoré absolvovali viaceré ročníky mládežníckeho turnaja v Prahe - Prague Games.

Po celých dvanásť rokov náš tím niesol názov FBC Mikuláš Prešov. Prvá zmena nastala v roku 2019, kedy sme získali hlavného sponzora A4ku. V sezóne 2021/2022 nastala druhá zmena v mládežníckych kategóriách pri fúzii s klubom Florball Academy Prešov.

V súčastnosti sa rok, čo rok snažíme otvárať nové kategórie. Pribúdajú nám noví hráči a taktiež sa snažíme vychovávať mládež nie len po športovej stránke, ale aj po tej ľudskej. Našim cieľom a poslaním je vychovať z malých florbalistov dospelých ľudí, ktorí sa dokážu správať slušne na ihrisku, ale aj mimo neho. To všetko sa nám darí pomocou skúsených trénerov a realizačného tímu, ktorí tvoria bývalí alebo súčasní reprezentanti klubu, ktorým florbal učaroval v našom krásnom meste Prešov.