Rozhovor s novým trénerom mužov Róbertom Bučkom

Milí fanúšikovia klubu,
po opätovnom reštarte mužskej extraligy, ktorý nám priniesol úsmev na tvár, tu máme ďalšiu skvelú novinku. Mužom sa podarilo získať nového trénera Róberta Bučka a tak Vám s ním prinášame krátky rozhovor.

Na začiatok by ste sa mohli predstaviť našim fanúšikom. Kto ste a ako dlho pôsobíte vo florbalovej sfére ?

Volám sa Róbert Bučko. Žijem v Košiciach, kde som od siedmich rokov vyrastal pri športe a hral som hokej. Mám tri deti, ktoré taktiež vediem k športovej činnosti. Vo florbalovej sfére som deväť rokov, najprv ako rodič a neskôr ako tréner. Tri roky som pôsobil pri žiackych kategóriách a päť rokov s mužmi.

Ako ste sa dostali do kontaktu s klubovým vedením a následne k trénerskému postu v našom klube ?

Oslovil ma pán Höger, či by som mal záujem trénovať v Prešove florbalový tím mužov. Keďže som aktuálne nepôsobil v žiadnom klube a mám chuť pri florbale ďalej pôsobiť, tak som s danou ponukou súhlasil.

Čím Vás náš klub zaujal ?

Klub FBC Mikuláš Prešov už dlhšiu dobu poznám, odohrali sme proti sebe za päť sezón približne pätnásť zápasov. Počas tohto obdobia som spoznal niekoľkých hráčov a mám s nimi dodnes dobré vzťahy. Váš klub stále vystupoval férovo na ihrisku a aj mimo ihriska. Takže som dlho nepotreboval uvažovať o pôsobení vo vašom klube.

Aké požiadavky budete mať na svojich zverencov ?

Budem vyžadovať profesionálny prístup a poctivú prácu.

Máte nastavené nejaké ciele v prebiehajúcej sezóne 2021/2022 ?

Keďže sme začali spoluprácu v polovici súťaže, tak naše ciele budú prispôsobené tejto situácii. Budeme pracovať na našej hre každým tréningom a zápasom. Chceme sa dostať do play-off a byť pripravení ísť čo najďalej.

Pánovi Bučkovi ďakujeme za rozhovor. Veríme, že sa muži s jeho pomocou opäť dostanú na výhernú vlnu a budú obsadzovať najvyššie priečky tabuľky.