Rozhovor s hrajúcim trénerom mužov Martinom Sikorjakom

Milí priaznivci klubu,
týmto by sme Vám chceli priniesť ďalší rozhovor, teraz s hrajúcim trénerom mužov Martinom Sikorjakom a jeho komplexným pohľadom na veci okolo klubu.

Na začiatok by si sa mohol predstaviť tým, ktorí ťa úplne nepoznajú.

Moje meno je Martin Sikorjak. Som jedným zo zakladateľov klubu FBC Mikuláš Prešov. Pri florbale sa pohybujem od roku 2005, kde sme začínali na gymnáziu sv. Mikuláša. Momentálne som hrajúcim trénerom mužov, ale verím, že čo najskôr budem už len hráčom.

Aká bola príprava na tohtoročnú sezónu a ako počas nej trénujete ?

Príprava bola dobrá a zaujímavá. Žiaľ účasť na nej bola slabšia ako by si tréneri a vedenie klubu určite predstavovali. Počas sezóny trénujeme trikrát do týždňa aj keď opäť len individuálne. Určite mi počas pozastavenej súťaže chýba náš kolektív a spoločné tréningy. Dúfam, že sa opäť všetko vráti čím skôr do starých koľají.

Ak sa pozrieš na vývoj mužov z kondičného a technického hľadiska, vidíš zlepšenia ? Ak áno, v čom ?

Ťažko sa mi hodnotí nejaké výrazné zlepšenia alebo naopak pokles kondičnej a technickej výkonnosti hráčov. Ak by som mal zohľadniť dochádzku mužskej časti tímu, tak by sme prišli na to, že nie je možné adekvátne zhodnotiť ich kondičnú pripravenosť. Ale prínos Jakuba Pandoša, ako nášho kondičného trénera, je v tejto oblasti určite vidieť.

Tréner juniorov Jakub Pandoš povedal, že by chcel dostať tento rok aspoň dvoch hráčov k mužom. Ako to vnímaš ty ?

Budem veľmi rád, ak sa juniorským hráčom podarí presadiť v mužskom tíme. Vždy to bude len o tom, kto viac odtrénuje a odmaká aj mimo tréningov. To sa nedá oklamať ani preskočiť. Je to najťažší prechod z kategórie do kategórie, kde je citeľný najväčší výkonnostný skok. Často si to hráči neuvedomujú a nie vždy sú ochotní obetovať viac ako je potrebné. Boja sa vyjsť zo svojej komfortnej zóny pri ceste za svojim cieľom. Ale určite v nich vidím nejaký potenciál.

Ako hodnotíš vývoj sezóny z pohľadu hrajúceho trénera ?

Vývoj sezóny je veľmi komplikovaný. Po pár kolách nás opustil tréner a žiaľ nájsť v našich končinách trénera, ktorý si trúfne na extraligu mužov je veľmi náročné. K tomu pár zranení a koronavírus. Nešťastné, ale aj niekedy zaslúžené prehry tiež pohodu v tíme nepridali. Keď sme sa cez to všetko už nejako dostali, prišlo prerušenie súťaže, a tak som sám zvedavý ako to bude vyzerať po pauze.

A posledná otázka. Aké máš predstavy o vývoji mužov ? Chystáte nejaké novinky alebo zmeny ?

Budem veľmi rád, keď sa nám podarí zohnať trénera v čo najkratšom čase a ostatné zmeny a novinky by som už veľmi rád prenechal jemu. Pre mňa je určite najdôležitejšia stabilizácia tímu, čo najvyššia účasť na tréningoch a ostatné veci sa k tomu už pridajú samé.

Martinovi ďakujeme za rozhovor a mužom prajeme veľa síl na individuálnych tréningoch a veríme, že po reštarte sezóny nabehnú na výhernú vlnu.