Rozhovor s juniorským trénerom Jakubom Pandošom

Milí podporovatelia klubu,
týmto by sme Vám chceli pred blížiacimi sa sviatkami predstaviť a bližšie priblížiť pohľad Jakuba Pandoša na celkové dianie okolo juniorov.

Čo ťa prividelo k florbalu a hlavne k trénovaniu našich juniorov ?

Florbal som začal hrať ešte na základnej škole, keď vo florbale stačilo vedieť rýchlo behať, ale časom sa to zmenilo, zrýchlilo sa to a tento šport sa viac zatraktívnil. K juniorom som sa následne dostal pred sezónou, kedy mi túto funkciu ponúklo vedenie po trénerskej funkcii pri ženách.

Veľmi by nás zaujímalo, ako trénujú naši juniori počas sezóny(individuálne plány, rozvoj, atď.) ?

Juniori začali letnou prípravou, po ktorej boli chlapci adekvátne, miestami až nadštandardne pripravení na juniorskú extraligu, ak pozeráme na kondičnú pripravenosť. Ale tá samostatne vo florbale nestačí. Extraliga juniorov je kvalitatívne iná súťaž v porovnaní s regionálnymi súťažami. Chlapci momentálne spoločne netrénujú kvôli opatreniam vlády, ale chystám pre nich online tréningy.

Ak sa pozrieš na začiatok trénovania juniorov a na ich aktuálnu formu, vidíš zlepšenia ? Ak áno, v čom ?

Myslím si, že sa chlapci posúvajú od zápasu k zápasu, aj keď to nie je vidieť, čo sa týka postavenia v tabuľke. Mohli sme vidieť, že traja hráči boli vybraní na regionálny výber juniorskej reprezentácie a dvaja na dorastenecký výber. A to len kvôli tomu, že preukazujú svoje kvality v terajšej sezóne.

Ako zatiaľ hodnotíš vývoj sezóny ?

Sezóna sa nevyvíja podľa mojich predstav. Zápasy, ktoré sme vyhrávali, sme následne takticky nezvládli, čo beriem na svoju zodpovednosť a je mi to ľúto. Keď často prehrávate, je odrazu novinka, že zápas vediete. Hráči na to neboli pripravení, spravili chyby, ktoré nás stali veľmi dôležité body. V dôležitých zápasoch nás taktiež zastihli absencie kľúčových hráčov. Musíme trénovať a učiť sa na vlastných chybách, to nás bude posúvať ďalej od zápasu k zápasu. Mojim hlavným cieľom je zotrvať v juniorskej extralige!

Čo by si zmenil alebo vylepšil v klube alebo čo nové by si veľmi rád uvítal ?

V klube by som veľmi rád privítal viac hráčov. Taktiež viac prejavovať bojovnosť na ihrisku a ochotu bojovať o miesto v zostave. Ak hráči ukážu trénerovi, že makajú a bojujú na 200%, tak je to preňho taký malý sen a radosť, že jeho trénovanie malo výsledok.

A posledná otázka, máš nejaké vízie do budúcna s našimi juniormi ?

Hlavná vízia je posunúť po tejto sezóne minimálne dvoch hráčov do mužského A-tímu. Taktiež rozšíriť trénerský tím o nových ľudí, odborníkov na každú sféru tréningového procesu.

Jakubovi a všetkým juniorom želáme v mene celého klubu hlavne veľa zdravia, chuť do individuálneho rozvoja. Veríme, že po lockdowne nabehnú na hraciu plochu a vybojujú svoje prvé body.